Nie pozostawili złudzeń. Grzegorzowice rozbite

3 tygodnie temu | 25.09.2024, 20:38

W środowe popołudnie w Grzegorzowicach rozegrano ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Racibórz, w którym miejscowy LKS podejmował raciborską Unię. Unię, która zdecydowanie wywiązała się z roli faworyta i pokonała B-klasowego rywala aż 7:0. Największą ciekawostką tego spotkania okazał się być występ w linii ataku bramkarza raciborskiej Unii, Daniela Szyry, który ustrzelił dublet. Ale po kolei...

Pierwszy gwizdek wybrzmiał o godzinie 16:30 i ku zdziwieniu kibiców, zwłaszcza tych z Raciborza, to nie goście ruszyli do ataku. LKS Grzegorzowice nie miał zamiaru się cofać i liczyć na jak najniższy wymiar kary, ale sam ruszał raz po raz z zaczepnymi atakami w kierunku bramki strzeżonej w tej rywalizacji przez Dariusza Bedronkę. Co prawda większego zagrożenia z tych wypadów gospodarzy nie było, ale doświadczony bramkarz Unii kilka razy musiał musztrować kolegów z defensywy, aby do takich sytuacji nie dopuszczali. W ataku też nie było najlepiej, gdyż próbujący wybijać Unię z rytmu zawodnicy z Grzegorzowic na zbyt wiele gościom nie pozwalali. I tak ta rywalizacja wyglądała przez dobre pół godziny. Aż do pierwszego trafienia raciborzan, a było to w 33. minucie. Do rzutu wolnego podszedł Aleksander Lach, a zamykający na długim słupku tą akcję gości Viktor Prykhodko najszybciej dopadł do dośrodkowanej piłki i umieścił ją w siatce. Zdobyty gol miał ułatwić boiskowe poczynania Unitom. I tak dokładnie było. Nie minęły trzy minuty, a już było 0:2, po trafieniu Antoniego Czecha. Unia przejęła całkowitą kontrolę nad meczem, ale do przerwy gole już nie padły.

W przerwie trener Mirosław Pniewski na boisko wpuścił czterech z pięciu tego dnia rezerwowych, a był wśród nich m.in. Michał Rutowicz, który szybko zamknął to spotkanie. Młody Unita w bardzo krótkim odstępie czasu (49' i 51') zdobył dwa gole i w zasadzie było już po emocjach. Chwilę przed drugim trafieniem Rutowicza, z jedenastu metrów, w 50. minucie czerwoną kartkę za faul we własnym polu karnym zobaczył jeszcze kapitan gospodarzy, Tomasz Grud, i szanse LKS Grzegorzowice stopniały praktycznie do zera. Gola nr 5 zdobył inny rezerwowy, Ilia Cepurneac. Chwilę po tej bramce kibice zgromadzeniu wokół boiska w Grzegorzowicach byli świadkami bardzo niecodziennej sytuacji. Do ataku, w miejsce Macieja Borysiuka, wprowadzony został golkiper Unii, Daniel Szyra, który już w swoim pierwszym kontakcie z piłką mógł wpisać się na listę strzelców. Mógł, ale nieczysto uderzył w zagraną w pole karne piłkę i gola nie było. Ale końcówka meczu to już czysty snajperski popis Daniela Szyry, który najpierw trafił na 6:0 (84'), a dwie minuty później ustalił wynik spotkania na 7:0. Widząc jak wygląda wynik i gra na boisku sędzia główny tego meczu nie dołożył do regulaminowych 90 minut ani jednej i punktualnie zagwizdał po raz ostatni. Tym samym Unia awansowała do najlepszej czwórki rozgrywek, a LKS Grzegorzowice może skupić się już tylko na walce o ligowe punkty.

Kolejne spotkanie Unii to ligowa potyczka w Czernicy z tamtejszym Zameczkiem. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę, o godzinie 15:00.

LKS Grzegorzowice - Unia Racibórz 0:7 (0:2)
0:1 Viktor Prykhodko 33'
0:2 Antoni Czech 36'
0:3 Michał Rutowicz 49'
0:4 Michał Rutowicz 51' (k.)
0:5 Ilia Cepurneac 60'
0:6 Daniel Szyra 84'
0:7 Daniel Szyra 86'