Liga okręgowa: wrócić na zwycięską ścieżkę

1 tydzień temu | 10.05.2024, 13:18
Liga okręgowa: wrócić na zwycięską ścieżkę

Po dwóch kolejnych wygranych, a w sumie po czterech meczach z rzędu ze zdobyczą punktową, przyszła niestety przegrana z LKS Krzyżanowice. Przegrana po meczu walki, starciu pełnym zwrotów akcji i dramaturgii. Ale nie była to przegrana, która podcina skrzydła. Pokonany zespół Unii mógł zejść z boiska z głową podniesioną, a zaangażowanie zawodników docenili także kibice, którzy żegnali raciborzan brawami. Nie zawsze da się wygrać, będą przytrafiały się porażki, ale najważniejsze jest to, aby w tych nawet przegranych meczach pokazać charakter i zostawić na boisku serce. I tak było właśnie w ubiegłą sobotę. Mecz z LKS Krzyżanowice to już jednak historia i my patrzymy w przyszłość. A ta najbliższa to kolejne ligowe spotkanie. Tym razem z Naprzodem Czyżowice. 

Naprzód Czyżowice to bezpośredni sąsiad raciborskiej drużyny w ligowej tabeli. Nasi najbliżsi goście znajdują się obecnie na miejscu dwunastym i mają pięć punktów więcej niż Unia. Nie może mylić niska pozycja zespołu z Czyżowic, ponieważ drużyna ta w piłkę grać potrafi, co pokazała już wiosną w wygranych meczach z ówczesnym liderem Naprzodem Syrynia czy też z LKS Nędza. Przytrafiają jej się jednak także pojedynki słabsze i przegrane. Ciężko powiedzieć gdzie lepiej się czuje, gdyż liczba porażek na wyjazdach i w meczach domowych jest taka sama, a liczba zwycięstw podobna (pięć u siebie, cztery na wyjeździe). Nie jest to jednak zespół nie do powstrzymania, co udowodniły na własnych obiektach w rundzie wiosennej Forteca Świerklany czy Płomień Połomia. Dlatego też znajdująca się w dobrej dyspozycji Unia Racibórz powinna do meczu podejść pewna siebie, oczywiście z respektem i szacunkiem do rywala, ale zdecydowana odnieść sukces na zielonej murawie. Inauguracyjne starcie przy Srebrnej 12 nie zakończyło się happy endem, ale wiara zespołu prowadzonego przez trenera Mirosława Pniewskiego w siebie, a także wsparcie, mamy nadzieję licznie zgromadzonej, publiczności dają nadzieję, że już jutro, 11 maja, będziemy cieszyli się z pierwszych trzech punktów po powrocie na domowy obiekt Unii Racibórz. Szczęśliwie trener raciborzan będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników, co da mu komfort przy ustalaniu wyjściowej jedenastki, a więc możemy liczyć, iż na boisko od pierwszego gwizdka wybiegnie najmocniejszy aktualnie skład, który zrobi wszystko, aby raciborscy kibice mieli po meczu powody do zadowolenia. W jesiennym starciu w Czyżowicach Unici zwyciężyli 3:2 i wierzymy, że także u siebie sprostają swojemu przeciwnikowi. 

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to widowisko. Klub dołożył wszelkich starań i porozumiał się ze swoim partnerem, a więc podczas jutrzejszego meczu będzie możliwość skorzystania z przygotowanego punktu gastronomii. W sprzedaży będą też klubowe gadżety.

Zapraszamy! Unia potrzebuje Waszego wsparcia!

Unia Racibórz - Naprzód Czyżowice 
Stadion Unii Racibórz, ul. Srebrna 12
Godzina 17:00

Fot. Z aparatem po boiskach / naszraciborz.pl

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Właściciel Miasto Racibórz
Unia & Biznes - sponsor techniczny
Unia & Biznes Sponsor Niebieski
Unia & Biznes Sponsor Biały