Liga okręgowa: trzecia wygrana w tym sezonie

6 miesięcy temu | 23.10.2023, 14:21

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się w Radlinie zawodnicy raciborskiej Unii, którzy wysoko, 4:1, pokonali miejscowego Górnika.

Już po pierwszej połowie można było spokojniej oglądać ten pojedynek, gdyż raciborzanie schodzili na przerwę z przewagą trzech goli. Strzelanie dla Unii rozpoczął w 19 minucie meczu Kamil Duda. Ledwie minęło kolejne siedem minut spotkania, a Unia już mogła myśleć o spokojniejszej grze i w pełni kontrolować ten pojedynek. Na 2:0 podwyższył Rafał Chałupiński. Chwilę przed przerwą, dokładnie na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej części spotkania, do siatki Górników trafił Marcin Oślizlok. Taki wynik pozwalał z duża dozą pewności uznać, że dzisiaj wszystko zakończy się po myśli Unitów. Ale, że jest to sport, który potrafi być nieprzewidywalny i niejedno oblicze już pokazał to drugą połowę również trzeba było zagrać w pełni skoncentrowanym. Gospodarze starali się jak mogli, aby jeszcze powalczyć w tym meczu i to oni trafili do bramki jako pierwsi po przerwie. W 65. minucie gola dla zawodników z Radlina zdobył Aleksander Adam. I o ile wówczas jeszcze Górnicy mogli mieć jakiekolwiek nadzieje na korzystniejszy wynik, o tyle w 77. minucie musieli je już porzucić. Nie dość, że nadal mieli do odrobienia dwa gole do raciborskiej Unii, to na dodatek od tego momentu musieli radzić sobie w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę obejrzał Mateusz Kiljan. Grająca w przewadze Unia wykorzystała tę sytuację i w doliczonym czasie gry dobiła swojego przeciwnika trafiając po raz czwarty. Swojego drugiego gola w meczu zdobył Marcin Oślizlok.

Tym samym podopieczni trenera Dawida Plizgi mogli cieszyć się z trzeciej wygranej w bieżących rozgrywkach, a zdobyte punkty pozwoliły im awansować na dwunastą lokatę w ligowej tabeli.

Kolejne spotkanie Unici rozegrają z Ruchem Stanowice, zespołem z czołówki ligowej tabeli. Mecz ten zaplanowano na sobotę, 28 października, na godzinę 14:00.

Górnik Radlin - Unia Racibórz 1:4 (0:3)
0:1 Kamil Duda 19'
0:2 Rafał Chałupiński 26'
0:3 Marcin Oślizlok 42'
1:3 Aleksander Adam 65'
1:4 Marcin Oślizlok 90+1'

Unia Racibórz: Mateusz Kurzanowski - Kamil Duda, Viktor Prykhodko, Bogusław Sobek (C), Adrian Kuczera (Łukasz Leszczyński 78'), Artur Elias (Wojciech Stępień 53'), Paweł Witt, Rafał Chałupiński (Michał Hoffmann 83'), Maksymilian Musioł, Gabriel Szotek, Marcin Oślizlok.