Liga okręgowa: Ruch potwierdził dobrą dyspozycję

6 miesięcy temu | 30.10.2023, 11:03

LKS Ruch Stanowice potwierdził swoją dobrą dyspozycję w meczu 13. kolejki klasy okręgowej i pokazał, że nie przez przypadek znajduje się w czołówce ligowej tabeli.

Raciborzanie jechali do Stanowic z wielkimi nadziejami na dobry wynik, wierząc, że będą w stanie powalczyć o kolejny komplet punktów. Wiadomo było, że teren będzie gorący, a rywal znajduje się w bardzo dobrej formie, ale zarówno sztab szkoleniowy, jak i zawodnicy Unii liczyli, że z tego wyjazdu wrócą ze zdobyczą punktową. I chociaż do przerwy wynik był remisowy (2:2), to ostatecznie komplet oczek zgarnęli gracze Ruchu, strzelając w drugiej połowie kolejne dwa gole raciborskiej Unii. Unici niestety nie odpowiedzieli już żadnym trafieniem i mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla gospodarzy. Jako ciekawostkę, można podać, iż cały czas w wyśmienitej formie strzeleckiej w barwach Ruchu Stanowice znajduje się, zaledwie 16-letni, Kacper Szostak, który wbił raciborskiej Unii dwa gole w sobotnim spotkaniu. Dzięki wygranej, Ruch Stanowice, awansował na pozycję wicelidera, natomiast Unia zajmuje w lidze miejsce dwunaste.

Kolejne spotkanie raciborska Unia rozegra w Mszanie, z tamtejszym Startem, zespołem, który zamyka ligową tabelę i który nie zdobył jeszcze nawet jednego punktu w tym sezonie. Wygrana wydaje się więc być formalnością, ale tylko pozornie. Wiadomo, że każdy wychodzący na boisko zespół planuje sięgnąć po zwycięstwo i nie inaczej będzie w Mszanie. Drużyna Startu zapewne zrobi wszystko, aby powalczyć o jakiekolwiek punkty, więc Unia będzie musiała zagrać dobrze i w pełni skoncentrowana przez pełne 90 minut.

LKS Ruch Stanowice - Unia Racibórz 4:2 (2:2)