Liga okręgowa: Nieudany start Unitów

8 miesięcy temu | 16.08.2023, 12:21

Podczas minionego, długiego weekendu, raciborska Unia zainaugurowała rozgrywki w lidze okręgowej w sezonie 2023/2024. Pierwszym spotkaniem był pojedynek z Silesią Lubomia. Faworytem wydawali się być zawodnicy Unii, ale jak to zwykle bywa, wszystko weryfikuje zielona murawa. A tam, po zaciętym pojedynku, padł bezbramkowy remis. Mimo, że Unia miała swoje okazje do strzelenia gola to bramki zdobyć się nie udało. Głównie za sprawą świetnie dysponowanego bramkarza gospodarzy, Mariusza Pawełka. Cieszy zero z tyłu, ale przez brak skuteczności Unia musiała zadowolić się zaledwie jednym punktem na rozpoczęcie rozgrywek.

Opis meczu wraz z wypowiedziami pomeczowymi i galerią zdjęć można znaleźć na stronie nowiny.pl: https://sport.nowiny.pl/sport/222835-bezbramkowy-remis-beniaminka-ze-spadkowiczem-na-inauguracje-okregowki-w-lubomi-zdjecia-live-wideo.html

Zaledwie trzy dni po inauguracji rozegrana została już druga kolejka ligowa. Tym razem zawodnicy Unii udali się do Jastrzębia na mecz z rezerwami tamtejszego GKS-u. Jastrzębianie, podobnie jak Unia, w pierwszej kolejce także zremisowali swój pojedynek. Ale, jak mówi piłkarskie porzekadło, każdy mecz to odrębna historia. Do 30 minuty na tablicy widniał wynik bezbramkowy, ale już minutę później to GKS cieszył się z prowadzenia. Na szczęście dla Unii tylko przez sześć minut, gdyż bramkę na 1:1 zdobył Gabriel Szotek. I, gdy wydawało się, że przy takim wyniku oba zespoły zejdą na przerwę, gola do szatni zdobyli gospodarze. Wynik do przerwy 2:1.

Zanim na dobre rozpoczęło się drugie 45 minut to Unia już miała do odrobienia dwa gole. W 47. minucie jastrzębianie podwyższyli na 3:1. Po ośmiu minutach od tego gola ponownie odpowiedziała Unia. Marcin Oślizlok zdobył swoją pierwszą bramkę po powrocie do Raciborza. Ale niestety to było wszystko na co było stać tego dnia raciborzan i komplet punktów pozostał w Jastrzębiu-Zdroju.

Po dwóch ligowych kolejkach Unia zajmuje 13. miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie rozegra już w sobotę, 19 sierpnia, na wyjeździe z Płomieniem Połomia.