0:2 na zakończenie sezonu

10 miesięcy temu | 11.06.2023, 21:13

Nie udał się raciborskiej Unii ostatni mecz sezonu 2022/2023. Unici przegrali na własnym stadionie z GKS II Tychy 0:2.

Spotkanie od samego początku toczyło się pod dyktando gości, którzy od pierwszego gwizdka sędziego narzucili swój styl gry. Drużyna rezerw tyskiego zespołu raz po raz atakowała bramkę raciborzan, którzy początkowo tylko się bronili wybijając piłkę, a dopiero po jakimś czasie próbowali zaczepnych ataków. Nie były to jednak groźne sytuacje. W przeciwieństwie do ataków gości, gdzie niestety czuć było, że gol dla GKS-u to tylko kwestia czasu. I tak też się stało w 21. minucie pojedynku, kiedy to na piękne uderzenie z dystansu zdecydował się Konrad Pipia. Mateusz Kurzanowski, mimo że wyciągnął się jak struna, nie zdołał sięgnąć piłki i zrobiło się 0:1. Po straconym golu Unia troszkę odważniej zaczęła grać, a w dwóch sytuacjach mogła nawet pokusić się o strzelenie bramki wyrównującej. Najpierw w 28. minucie meczu po rzucie wolnym i zamieszaniu w polu karnym gości, Unici kilka razy próbowali strzelać w stronę bramki rywala, ale ostatecznie bez skutku. Trzy minuty później okazję miał Dawid Migus, ale jego strzał okazał się zbyt lekki. Pod koniec pierwszej połowy do głosu ponownie doszli zawodnicy GKS Tychy, ale strzał Rabieja obronił Kurzanowski.

W drugiej połowie Unia nadal starała się tworzyć akcje zaczepne, ale cały czas musiała uważać na groźne ataki przeciwników. Wystarczy powiedzieć, że dwukrotnie doskonale w bramce spisał się golkiper Unii broniąc dwa groźne uderzenia zawodników GKS. Najpierw zatrzymał uderzenie Biegańskiego, a kilka minut później Plocha. Kiedy rozpoczął się już doliczony czas drugiej części gry i Unia, nie mając nic do stracenia, ruszyła do przodu szukając gola na 1:1, z kontrą ruszyli przyjezdni. O ile jeszcze strzał Sobieraja Kurzanowski obronił, to przy dobitce do pustej bramki Wilka Unia była już bezradna. Tym samym tyszanie ustalili wynik meczu na 0:2 i pokonali raciborzan w ich ostatnim meczu na IV ligowym poziomie, gdyż o tym, że Unia spadnie z ligi wiadomo już było po meczu w Bełku.

Wszystkim sponsorom, partnerom i kibicom Unii dziękujemy za wsparcie w sezonie 2022/2023 i prosimy o to, byście byli z Unią w kolejnych rozgrywkach ligowych.