Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

Awans trampkarzy do pierwszej ligi wojewódzkiej!

1 rok temu | 15.11.2021, 13:08
Awans trampkarzy do pierwszej ligi wojewódzkiej!

Znakomity sezon mają za sobą trampkarze Unii Racibórz. Po czternastu emocjonujących spotkaniach w drugiej lidze wojewódzkiej okazali się najlepsi i tym samym wywalczyli awans do pierwszej ligi wojewódzkiej.

W ostatnim meczu Unia miała dobrą sytuację wyjściową, wystarczyło wygrać z Beskidem Skoczów. Młodzi zawodnicy podeszli do meczu zmotywowani i pewnie pokonali rywali 7:0. Po ostatnim gwizdku arbitra radości nie było końca. Sukces drużyny jest tym większy, iż prawie połowę kadry stanowią zawodnicy z młodszego rocznika. W całych rozgrywkach Unia zgromadziła na swoim koncie 31 punktów - dziesięć zwycięstw, jeden remis i trzy porażki. Najskuteczniejszym strzelcem rozgrywek został Rafał Walaszek z Unii, zdobywca 16 bramek.

Ten niewątpliwy sukces jest wypadkową zaangażowania zawodników, trenera Jarosława Rachwalskiego, rodziców i władz klubu. Istotnym czynnikiem były zasadnicze zmiany i usystematyzowanie spraw szkoleniowych. Te są wzorowane na koncepcji Marka Śledzia, Dyrektora Akademii Rakowa Częstochowa, a za ich wdrażanie w Unii Racibórz odpowiada grupa trenerów na czele z Trenerem Głównym Markiem Hanzelem. Raciborscy trenerzy mają cykliczny kontakt z Akademią Rakowa w formie konsultacji szkoleniowych, a kilku z nich odbyło staże trenerskie w Częstochowie.

Unia Racibórz w rozgrywkach reprezentowana była przez zawodników: Daniel Szyra, Marcel Będkowski, Jakub Chmiel, Dominik Wszołek, Tomasz Śmigowski, Maksymilian Ronin, Bartosz Kula, Michał Rutowicz, Borys Kopeć, Dawid Bartosik, Jakub Krybus, Błażej Bawoł, Jonatan Grygutis, Antonic Czech, Brian Piechula, Szymon Straoń, Rafał Walaszek, Dominik Popela. Trener: Jarosław Rachwalski. Kierownik drużyny/obsługa medyczna: Marek Czech, Adam Rutowicz.

Udostępnij