Podział punktów z Naprzodem Czyżowice

2 miesiące temu | 13.05.2024, 14:08

Pierwszy punkt zdobyła Unia Racibórz po powrocie na swój obiekt przy ul. Srebrnej 12. Po trudnym i pełnym walki meczu zremisowała w sobotnie popołudnie z Naprzodem Czyżowice 1:1. Rozegrane spotkanie dostarczyło zebranym kibicom sporo emocji, chociaż o wiele z nich, tych negatywnych, zadbali niestety sędziowie tego pojedynku. Swoją słabą dyspozycją dosyć nisko zawiesili sobie poprzeczkę pokazując niesamowicie dużą ilość kartek nawet za błahe zagrania czy zachowania, o co pretensje mieli nie tylko kibice, ale i oba zespoły.

Mecz lepiej rozpoczął się dla raciborzan, którzy już w 9. minucie tego starcia objęli prowadzenie. Po dobrej, płynnej i zespołowej akcji Unitów piłka trafiła pod nogi Michała Rutowicza. Strzał młodego zawodnika gospodarzy, po rykoszecie, wpadł do bramki ku uciesze raciborskiej publiczności. Wydawało się, że dosyć szybko strzelona bramka ustawi ten pojedynek pod dyktando Unii, a kolejne trafienia będą kwestią czasu. I Unia faktycznie przejęła inicjatywę, starając się częściej zagrażać bramce gości. Taki stan rzeczy utrzymywał się niemal do zakończenia pierwszych 45. minut, kiedy to odważniej zaatakował Naprzód Czyżowice. Pierwszym ostrzeżeniem dla raciborskiego zespołu był błąd Daniela Szyry, który nie złapał piłki - ta się od niego odbiła - co stworzyło okazję dla przyjezdnych, ale ostatecznie skończyło się tylko na strachu. Chwilę później po wyrzucie piłki z autu na wysokości pola karnego znowu okazję mieli gracze Naprzodu. Ale i tym razem udało się zachować czyste konto. Niestety w czwartej doliczonej minucie pierwszej połowy zespół z Czyżowic wykorzystał już niemoc Unii. Zupełnie bez opieki w szesnastce gospodarzy znalazł się Artur Cichy, do którego trafiła piłka i który mocnym strzałem w światło bramki doprowadził do wyrównania. I do przerwy mieliśmy 1:1.

W dugą połowę lepiej weszli zawodnicy Naprzodu, którzy jeszcze niesieni golem zdobytym do szatni odważniej ruszyli do przodu. Niedługo po wznowieniu gry goście mieli doskonałą szansę na objęcie prowadzenia, ale tym razem Daniel Szyra spisał się wyśmienicie i wybronił groźne uderzenie głową. Mecz się wyrównał i do ostatniego gwizdka arbitra oba zespoły na zmianę szukały swoich okazji, ale albo brakowało skuteczności w wykończeniu poszczególnych akcji albo też dobrze spisywały się linie defensywne obu drużyny. Ostatecznie w drugiej połowie tego meczu nie obejrzeliśmy żadnej bramki i mecz zakończył się podziałem punktów.

Zdobyty przeciwko Naprzodowi punkt sprawił, że Unia Racibórz zapewniła już sobie utrzymanie w lidze okręgowej i może spokojniej przygotowywać się do kolejnych ligowych pojedynków.

Kolejny raz nie zawiedli raciborscy kibice, którzy licznie wypełnili trybunę stadionu Unii i byli wyraźnym wsparciem drużyny prowadzonej przez trenera Mirosława Pniewskiego, za co serdecznie dziękujemy i prosimy o więcej.

Wartym odnotowania jest także fakt, iż kolejny młodzieżowiec Unii Racibórz zdobył bramkę na poziomie seniorskim. Michał Rutowicz to 16-letni zawodnik.

Unia Racibórz - Naprzód Czyżowice 1:1 (1:1)

1:0 Michał Rutowicz 9'
1:1 Artur Cichy 45+4'

Żółte kartki:
Unia: Wojciech Stępień 15', Rafał Chałupiński 24', Gabriel Szotek 36', Krzysztof Cerkowniak 48'
Naprzód: Maciej Mioduszewski 41', Artur Cichy 52', Radosław Grabarczyk 56', Bogusław Goły (trener) 57', Sebastian Sosna 90+3', Artur Kurasz 90+7'