Udany turniej Podhale Cup 2022 dla Unii Racibórz

1 rok temu | 22.11.2022, 07:49
Udany turniej Podhale Cup 2022 dla Unii Racibórz

W tegorocznej edycji Podhale Cup 2022 rywalizowało aż 26 zespołów z Polski, Ukrainy i Litwy

Dwudniowe (19-20.11.2022) zmagania drużyn z rocznika 2010, w których udział wzięło aż 26 ekip z trzech krajów, rozegrane zostały na boiskach w trzech miejscowościach - Nowym Targu, Dunajcu i Rabce. 

Zespół Unii Racibórz trafił do grupy E i swoje mecze w pierwszej fazie turnieju rozgrywał w Rabce. W jednej grupie z młodymi piłkarzami z Raciborza znalazły się również zespoły Zieleńczanka Zielonki, Akademia Mistrzów Cracovia I, SMS Łuck i APN Husaria. W pierwszym swoim pojedynku raciborzanie pokonali Zieleńczankę 3:0, podobnie jak w późniejszym czasie SMS Łuck. Pomiędzy tymi spotkaniami zremisowali jeszcze 2:2 z AM Cracovia I i na zakończenie dnia musieli uznać wyższość APN Husarii, której 0:3 ulegli. Takie wyniki sprawiły, że fazę grupową podopieczni trenera Piotra Muchy zakończyli na drugim miejscu za swoimi pogromcami. Pozycja ta dała Unii Racibórz awans do najlepszej dziesiątki zawodów. 

Kolejne mecze rozgrywane były już następnego dnia, w niedzielę. Zespoły znowu zostały podzielone na grupy, a Unii przyszło rywalizować z Zagłębiem Lubin, STF Champion Warszawa, FA Vilnus White oraz Karpatami Lwów I. Unici rywalizację w niedzielę rano rozpoczęli od bezbramkowego remisu z Karpatami, ale niestety w następnych trzech meczach musieli uznać wyższość rywali. Najpierw dwukrotnie 1:2 przegrali z Zagłębiem Lubin oraz FA Vilnus White, a na zakończenie zmagań ulegli STF Champion Warszawa 0:6. Turniej można jednak zaliczyć do tych udanych występów raciborzan, którzy na 26 rywalizujących zespołów zostali sklasyfikowani na miejscu 10. 

Po zakończonych zawodach piłkarze Unii udali się na zasłużony relaks do Term Szaflary, a następnie szczęśliwi wrócili do Raciborza.

19.11.2022

Unia Racibórz - Zieleńczanka Zielonki 3:0
Unia Racibórz - AM Cracovia I 2:2 
Unia Racibórz - SMS Łuck 3:0 
Unia Racibórz - APN Husaria 0:3

20.11.2022 

Unia Racibórz - Karpaty Lwów I 0:0
Unia Racibórz - Zagłębie Lubin 1:2 
Unia Racibórz - FA Vilnus White 1:2 
Unia Racibórz - STF Champion Warszawa 0:6

Skład Unii Racibórz: Marek Zebrała, Tadeusz Rogowski, Armin Krzeschiwo, Tobiasz Bernardt, Jakub Kuehnhardt, Krzysztof Rutowicz, Kacper Dudek, Bartosz Grzelak, Ksawery Bednarz, a także gościnnie Mikołaj Szweda (LKS 07 Markowice), Szymon Klimaszka (KS 1905 Krzanowice) oraz Jakub Kuhl (MKS Gmina Lubomia). 
Trener: Piotr Mucha

Przed młodymi zawodnikami Unii w tym roku jeszcze dwa turnieje - 3 grudnia w Radlinie oraz 10 grudnia Bełchatów Cup. Po krótkiej przerwie, jako gospodarz, wrócą do rywalizacji już 8 stycznia 2023 roku w Bohuminie. 

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Właściciel Miasto Racibórz
Unia & Biznes - sponsor techniczny
Unia & Biznes Sponsor Niebieski
Unia & Biznes Sponsor Biały