Liga okręgowa: zakończyć rozgrywki w dobrych nastrojach

1 miesiąc temu | 20.06.2024, 14:49
Liga okręgowa: zakończyć rozgrywki w dobrych nastrojach

Przed raciborską Unią ostatnia ligowa kolejka w sezonie 2023/2024. Do Raciborza, na stadion przy ul. Srebrnej 12, zawita zespół, który przez długi czas aspirował do walki o awans, będąc przez wiele tygodni liderem rozgrywek - Naprzód Syrynia. Beniaminek klasy okręgowej, grupy 3, przez rundę jesienną zadziwiał nie tylko wynikami, ale także swoją grą. Niestety, dla sobotnich gości Unii Racibórz, runda wiosenna nie była zbytnio udana przez co drużyna z Syryni kilka kolejek temu straciła szanse na awans do IV ligi, ale nadal zalicza się do czołówki ligi okręgowej. 

Naprzód Syrynia, co już jest pewne, nie zajmie miejsca niższego niż piąte, a może jeszcze ewentualnie awansować o jedną pozycję wyżej. Byłoby zdecydowanie lepiej, gdyby drużyna Naprzodu nie przegrała aż dziesięciu meczów. Taki wynik meczów przegranych ustawia Naprzód w jednym szeregu z zespołami z dolnej części tabeli. Gracze z Syryni wygrali jednak aż szesnaście innych starć, co już daje im miejsce na podium w tej klasyfikacji. Z rywalami punktami podzielili się zaledwie trzykrotnie. Także raciborska Unia może tylko o jedno miejsce poprawić swoją sytuację na zakończenie sezonu. Niżej niż na dwunastym miejscu już być nie może, natomiast w przypadku sobotniej wygranej, i porażki w Gaszowicach Górnika Radlin, może awansować na lokatę nr jedenaście. 

W ostatnich ponad dwudziestu latach Unia spotykała się Naprzodem Syrynia dziesięć razy. Ciekawostką jest fakt, że aż siedem tych spotkań miało miejsce w ramach rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Racibórz. Zanim oba zespoły rozpoczęły rywalizację w meczu rundy jesiennej, poprzednie ligowe starcia miały miejsce w sezonie 2006/2007, także na poziomie okręgówki. Z tych dziesięciu meczów Unia wygrała pięć, Naprzód trzy, a dwukrotnie padł remis. Jesienne starcie pomiędzy Naprzodem i Unią zakończyło się hokejowym wynikiem 4:4. Średnia bramek z tych dziesięciu meczów to blisko pięć trafień na spotkanie, wobec czego i w najbliższą sobotę kibice, którzy zjawią się na obiekcie Unii Racibórz mają prawo spodziewać się dużej ilości goli. Czy tak faktycznie się stanie? Czas pokaże. Pierwszy gwizdek sędziego w sobotę, 22 czerwca, o godzinie 17:00. Wszystkich sympatyków Unii Racibórz serdecznie zapraszamy, aby po raz ostatni w tym sezonie udzielić wsparcia i dopingu zawodnikom prowadzonym przez trenera Mirosława Pniewskiego. Emocji na pewno nie zabraknie!

Unia Racibórz - Naprzód Syrynia
Stadion Unii Racibórz, ul. Srebrna 12
Sobota, 22.06.2024 r., g. 17:00

Fot. Z aparatem po boiskach / naszraciborz.pl

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Właściciel Miasto Racibórz
Unia & Biznes - sponsor techniczny
Unia & Biznes Sponsor Niebieski
Unia & Biznes Sponsor Biały