Liga okręgowa: waleczny beniaminek na horyzoncie

1 tydzień temu | 07.06.2024, 15:13
Liga okręgowa: waleczny beniaminek na horyzoncie

Ruch Stanowice, waleczny i ambitny beniaminek ligi okręgowej, będzie najbliższym rywalem raciborskiej w ramach rozgrywek ligowych w końcówce sezonu 2023/2024.

Drużyna, która w mocnym stylu awansowała z rybnickiej A klasy, nie doznając żadnej porażki, a swoim rywalom strzelając aż 157 goli, także i w wyższej klasie rozgrywkowej śmiało sobie poczyna. Zespół Ruchu po awansie do ligi okręgowej nie przestraszył się swoich rywali i od samego początku rozgrywek grał odważnie i na swoich warunkach. Wystarczy wspomnieć, że w pierwszych siedmiu ligowych pojedynkach trwającego jeszcze sezonu gracze ze Stanowic wygrali aż pięć razy, a do grona pokonanych przez nich zespołów w tamtym okresie zalicza się chociażby GKS II Jastrzębie Zdrój, które przegrało na własnym obiekcie z Ruchem 0:5. Cały obecny sezon w Stanowicach mogą uznać za udany. Po 28 rozegranych spotkaniach Ruch ma na koncie trzynaście wygranych meczów. O sile Ruchu przekonała się także raciborska Unia, która musiała uznać wyższość rywali i wróciła do Raciborza z wynikiem 2:4. 

Unia Racibórz, walcząca, zdobywająca doświadczenie i zgranie z każdym kolejnym meczem nie jest jednak bez szans w sobotnim starciu. Dobra gra raciborzan, a także fakt, że Ruchowi na wyjazdach ostatnimi czasy nie idzie (ostatnia wygrana 6 kwietnia w Mszanie) dają powody do tego, aby mocno wierzyć w komplet punktów dla Unitów. Wsparcie dosyć licznie stawiających się przy ul. Srebrnej kibiców będzie dodatkowym atutem podopiecznych trenera Mirosława Pniewskiego.

Do końca sezonu zaledwie trzy kolejki, ale możemy być pewni, że w każdym z pozostałych meczów młoda drużyna Unii Racibórz zostawi na boisku serce, a swoją grą będzie chciała dać raciborskiej publiczności dużo radości. 

Zapraszamy w sobotnie popołudnie na stadion Unii!

Unia Racibórz - Ruch Stanowice 
Stadion Unii Racibórz, ul. Srebrna 12 
Sobota, 08.06.2024 r., g. 17:00

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Właściciel Miasto Racibórz
Unia & Biznes - sponsor techniczny
Unia & Biznes Sponsor Niebieski
Unia & Biznes Sponsor Biały