Liga okręgowa: utrzymać swój rytm

1 miesiąc temu | 23.05.2024, 22:12
Liga okręgowa: utrzymać swój rytm

Przed nami 26. kolejka ligi okręgowej gr. 3 Racibórz-Rybnik, w której raciborska Unia podejmie na własnym obiekcie GKS Dąb Gaszowice. Zespół, który w meczach wyjazdowych spisuje się przeciętnie, żeby nie powiedzieć słabo. Zaledwie jedno wyjazdowe zwycięstwo, trzy remisy i aż dziewięć porażek to trzeci najgorszy wynik w lidze i też trzecie od końca miejsce w tabeli zajmują najbliżsi goście Unii Racibórz. Nie można jednak powiedzieć, że GKS to zespół niepotrafiący grać w piłkę. O jego umiejętnościach i ambitnej walce przekonał się chociażby zespół Naprzodu Syrynia, który będąc wówczas liderem rozgrywek, przegrał w Gaszowicach w trzeciej wiosennej kolejce aż 1:5. Ale takie mecze gaszowiczanom trafiają się niezwykle rzadko. W sezonie 2023/2024 Dąb zwyciężył jak dotąd zaledwie pięciokrotnie.

Unia Racibórz, która w poprzedniej kolejce pewnie ograła Granicę Ruptawa zechce zapewne zrobić wszystko, aby utrzymać swój rytm i w zbliżającą się sobotę sięgnąć po kolejny, drugi przy ul. Srebrnej, komplet punktów. Po powrocie na obiekt przy ul. Srebrnej 12 do zawodników Unii wróciła większa radość z gry. Treningi pod wodzą Mirosława Pniewskiego wreszcie zaczęły przynosić efekty, atmosfera tworzona przez licznie przychodzącą na mecze publiczność dodaje zawodnikom skrzydeł, a ich dobra postawa doceniana jest przez kibiców nawet po meczach, których nie udaje się wygrać. Ostatnie domowe mecze Unii z GKS Dąb Gaszowice wypadały na korzyść raciborzan, więc warto tą passę podtrzymać. Do końca sezonu pozostało już tylko pięć spotkań, a więc coraz bliżej końcowych rozstrzygnięć, dlatego też Unici są mocno zmobilizowani, aby zgromadzić w tych pięciu pojedynkach jak najwięcej punktów, które pozwolą na zakończenie rozgrywek jeszcze wyżej w tabeli.

Podczas spotkania z drużyną Dębu Gaszowice trener Pniewski nie będzie mógł skorzystać z Adriana Kuczery i Bartosza Kuli, a pod znakiem zapytania stoją występy Pawła Witta i Jonatana Grygutisa. Tuż przed meczem okaże się jak długa będzie lista nieobecnych. Aby graczy kontuzjowanych godnie zastąpić do gry powoli i w spokoju szykowani są kolejni juniorzy, którzy być może dostaną swoją szansę w meczu przeciwko przyjezdnym zawodnikom z Gaszowic.

Zespół Unii Racibórz serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków na to spotkanie, tradycyjnie licząc na doping i wsparcie w kolejnym swoim występie na boiskach klasy rozgrywkowej. Razem po kolejne zwycięstwo!

Unia Racibórz - GKS Dąb Gaszowice
Stadion Unii Racibórz, ul. Srebrna 12
25.05.2024 r., godz. 17:00

Fot. Michał Ziętek

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Właściciel Miasto Racibórz
Unia & Biznes - sponsor techniczny
Unia & Biznes Sponsor Niebieski
Unia & Biznes Sponsor Biały