Liga okręgowa: powtórzyć wynik z Radlina

2 tygodnie temu | 31.05.2024, 11:17
Liga okręgowa: powtórzyć wynik z Radlina

W Dzień Dziecka, sobotę 1 czerwca, na stadionie przy ul. Srebrnej 12 Unia Racibórz podejmie, w ramach 27. kolejki ligi okręgowej, Górnika Radlin. Zespół, z którym przez lata nie było dane Unii się mierzyć, a z którym jesienią w meczu wyjazdowym Unia poradziła sobie wyśmienicie. W 12. kolejce, rozegranej w październiku, raciborzanie zwyciężyli Górników na ich terenie aż 4:1. Życzylibyśmy sobie, aby podobny wynik Unici osiągnęli także jutro.

Górnik Radlin to zasłużony Klub naszego okręgu. Wystarczy chociażby wspomnieć o występach zawodników z Radlina na poziomie 1. ligi w latach 50-tych ubiegłego wieku czy dobrych wynikach w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. Do największych sukcesów naszych jutrzejszych gości należy II miejsce w 1. lidze w sezonie 1950/1951 (jednakże wówczas rozgrywki te nie wyłaniały mistrza Polski) czy ćwierćfinał Pucharu Polski w sezonie 1953/1954. Później niestety nad Klubem zebrały się czarne chmury i takich wyników już nie było. A po roku 2000 najwyższą klasą rozgrywkową, w jakiej radlinianie występowali była liga okręgowa. Od tego też czasu Unia i Górnik spotkały się tylko w jednych rozgrywkach, w edycji 2006/2007 i w obu spotkaniach zwyciężały zespoły przyjezdne. W Radlinie wygrała Unia (1:0), a w Raciborzu zwyciężył Górnik (2:1). Na kolejne starcie obu zespołów trzeba było poczekać aż 16 lat. W obecnych rozgrywkach Unia wygrała wspomniany na wstępie tego tekstu pojedynek ligowy na boisku Górnika. 

Forma obu drużyn w tej edycji ligi okręgowej jest zbliżona. Górnik zajmuje miejsce jedenaste, Unia trzynaste, a dzieli ich dystans zaledwie trzech punktów. Jak zakończy się spotkanie jutrzejsze? Ciężko wskazać aktualnie faworyta, chociaż patrząc na obecną sytuację Górnika, który podobnie jak jesienią Unia, gra na wiosnę wszystkie spotkania na wyjeździe i z rozegranych jedenastu pojedynków wygrał zaledwie jeden, to można delikatnie wskazać na Unię Racibórz. Kibice raciborskiej drużyny z radością przyjęliby zapewne wynik podobny do tego uzyskanego jesienią. Licząc, że tak właśnie się stanie zapraszamy serdecznie wszystkich fanów Unii, aby wsparli w tym pojedynku trenera Mirosława Pniewskiego oraz jego zawodników. 

Unia Racibórz - Górnik Radlin
Stadion Unii Racibórz, ul. Srebrna 12 
Sobota, 01.06.2024 r., g. 17:00

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Właściciel Miasto Racibórz
Unia & Biznes - sponsor techniczny
Unia & Biznes Sponsor Niebieski
Unia & Biznes Sponsor Biały