Liga okręgowa: nie zlekceważyć rywala

1 miesiąc temu | 13.06.2024, 13:01
Liga okręgowa: nie zlekceważyć rywala

W przedostatniej ligowej kolejce sezonu 2023/2024 Unia Racibórz zmierzy się na własnym obiekcie z ostatnią drużyną w tabeli - Startem Mszana.

Zespół najbliższych gości Unitów to zdecydowanie najgorsza drużyna pod względem statystyk w całej lidze. Zawodnicy Startu zanotowali najwięcej porażek, najmniej zwycięstw czy najwięcej straconych goli ze wszystkich uczestników ligi okręgowej gr. 3 Racibórz - Rybnik. Nie oznacza to, że sobotniego przeciwnika można zlekceważyć i podejść do meczu na pełnym luzie. Takie spotkania potrafią być zdradliwe, a wpadka w nich nie należy do najprzyjemniejszych. Dlatego też, pomimo, że Start nie ma już szans na utrzymanie, a jesienią Unia wygrała w Mszanie aż 5:0, podopieczni trenera Mirosława Pniewskiego muszą podejść do tego meczu w pełni skoncentrowanym i z szacunkiem do przeciwników. Tylko wówczas będą w stanie powalczyć o kolejny komplet punktów. 

W obecnych rozgrywkach Start Mszana wygrał tylko dwa spotkania i jeden zremisował. Pozostałe dwadzieścia pięć starć kończyło się wygranymi rywali. Co ciekawe wszystkie siedem zdobytych punktów zespół Startu wywalczył na wiosnę, a do swoich sukcesów w bieżących rozgrywkach może zaliczyć wygraną 2:0 w Krzyżanowicach. Niestety dla klubu z Mszany zdecydowana większość sezonu nie była powodem do zadowolenia. Na minus trzeba także zapisać, nie tylko same porażki, ale też ich rozmiary. Sto straconych goli (przy jeszcze dwóch meczach do rozegrania) chluby nie przynosi, podobnie jak zaledwie dwadzieścia dwie bramki zdobyte. Sobotni goście Unitów strzelają zaledwie średnio 0,8 gola na mecz. Wydaje się więc, że przed Unią Racibórz spacerek. Ale, żeby tak było to trzeba zagrać mądrze, odpowiedzialnie i bez rozluźnienia od pierwszej do ostatniej minuty. Wtedy zarówno zawodnicy, jak i kibice, Unii Racibórz będą mieli sporo powodów do radości podczas sobotniego meczu. 

Wszystkich sympatyków Unii serdecznie zapraszamy na to starcie, na stadion przy ul. Srebrnej 12.

Unia Racibórz - Start Mszana
Stadion Unii Racibórz, ul. Srebrna 12 
Sobota, 15.06.2024 r., g. 17:00

Fot. Michał Ziętek

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Właściciel Miasto Racibórz
Unia & Biznes - sponsor techniczny
Unia & Biznes Sponsor Niebieski
Unia & Biznes Sponsor Biały