Liga okręgowa: pewnie przekroczyć Granicę

1 miesiąc temu | 17.05.2024, 10:09
Liga okręgowa: pewnie przekroczyć Granicę

W sobotę, 18 maja, o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Srebrnej czekają nas kolejne piłkarskie emocje. W ramach 25. kolejki ligi okręgowej gr. 3 Racibórz-Rybnik Unia podejmie zespół LKS Granica Ruptawa. Oba zespoły, pewne już utrzymania, zamierzają walczyć do końca rozgrywek o jak najwyższą lokatę, a więc śmiało możemy liczyć na atrakcyjny pojedynek. Zwłaszcza, że historycznie patrząc na rozegrane między Unią a Granicą mecze, za każdym razem pada w nich kilka goli. Wystarczy powiedzieć, że w dziesięciu oficjalnych starciach średnia bramek na mecz to 4,5 trafienia. 

Unię i Granicę Ruptawa w ligowej tabeli dzieli pięć punktów. Raciborzanie zajmują miejsce trzynaste z dorobkiem 25 oczek, natomiast najbliżsi goście Unii są na miejscu jedenastym. W jesiennym spotkaniu, rozegranym na boisku Granicy, padł remis 2:2, ale w ogólnym bilansie wszystkich spotkań między zainteresowanymi drużynami lepiej wypadają Unici. Z dziesięciu meczów wygrali sześć, dwa razy następował podział punktów i dwa razy zwyciężyła Granica. Warto też zauważyć, że w dwóch ostatnich meczach domowych na poziomie ligi okręgowej Unia Racibórz zdecydowanie zwyciężała drużynę Granicy. W sezonie 2020/2021 5:0, a w edycji 2021/2022 4:0. Wydaje się, że kibice raciborskiej ekipy nie mieliby nic przeciwko powtórzeniu jednego z takich wyników.

Podobnie jak podczas poprzedniego spotkania ligowego na stadionie przy ul. Srebrnej Klub przygotuje dla kibiców ofertę gastronomiczną oraz stoisko, na którym będzie możliwość zaopatrzenia się w gadżety Klubowe. Dlatego też serdecznie zachęcamy wszystkich kibiców raciborskiej Unii, aby jak najliczniej stawili się w sobotnie popołudnie i wsparli drużynę prowadzoną przez trenera Mirosława Pniewskiego. 

Unia Racibórz - LKS Granica Ruptawa
Stadion przy ul. Srebrnej 12 
18.05.2024, g. 17:00

Fot. Z aparatem po boiskach

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Właściciel Miasto Racibórz
Unia & Biznes - sponsor techniczny
Unia & Biznes Sponsor Niebieski
Unia & Biznes Sponsor Biały