Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

IV liga: kolejny przeciwnik - KS Decor Bełk

1 miesiąc temu | 03.11.2022, 22:19
IV liga: kolejny przeciwnik - KS Decor Bełk

Poznaj kolejnego przeciwnika Unii Racibórz na IV ligowych boiskach

KS Decor Bełk

Rok założenia: 1929 
Barwy: czerwono-zielone
Najwyższa klasa rozgrywkowa: III liga (czwarty poziom rozgrywkowy w Polsce) w sezonie 2015/2016
Największe sukcesy: IX miejsce w III lidze w sezonie 2015/2016 (spadek na skutek reorganizacji rozgrywek ligowych)

Już w najbliższą sobotę, 05.11.2022 r., w Raciborzu przy ul. Zamkowej 4 raciborska Unia rozegra czternaste ligowe spotkanie w tym sezonie. Jej przeciwnikiem będzie KS Decor Bełk. Ekipa z Bełku to zespół założony w roku 1929, ale największe sukcesy świętujący w ostatnich kilku latach, kiedy to najpierw awansował do IV ligi (rok 2014), a później do kolejnej klasy rozgrywkowej - III ligi. W III lidze zespół z Bełku spędził zaledwie jeden sezon, mimo że, jako beniaminek, spisywał się znakomicie. 43 zdobyte punkty pozwoliły na zajęcie wysokiego, IX miejsca w rozgrywkach, ale wtedy do gry weszły przepisy, na mocy których PZPN dokonał reorganizacji rozgrywek w Polsce. Jednym z nieszczęśników tej reformy był właśnie Decor, który spadł z ligi jako najwyżej sklasyfikowana drużyna ze wszystkich spadkowiczów. Było to w sezonie 2015/2016. Od tamtej pory Decor Bełk rywalizuje na IV-ligowych boiskach, chociaż już w pierwszym sezonie po spadku walczył o powrót do III ligi przegrywając baraże o awans z Gwarkiem Tarnowskie Góry.

W obecnym sezonie KS Decor Bełk spisuje się co najmniej dobrze. Po trzynastu rozegranych meczach ma na swoim koncie 20 punktów, z czego aż 14 oczek zdobytych na wyjazdach. Taka ilość punktów pozwala mu zajmować aktualnie piątą pozycję w tabeli. 

Raciborzanie po dwóch meczach, w których po dłuższym czasie udało się zapunktować, w poprzedniej kolejce ulegli MRKS-owi Czechowice-Dziedzice i nadal okupują ostatnią lokatę w ligowej tabeli. Dla Unii każdy najbliższy mecz jest jak finał, jak najważniejsze spotkanie sezonu i drużyna zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego też możemy spodziewać się dobrego widowiska i emocjonującej walki o jakże potrzebne punkty. A te są niezbędne, aby osiągnąć końcowy cel jakim jest utrzymanie się w IV lidze na kolejny sezon. Co prawda trwa jeszcze runda jesienna, ale punktować trzeba już teraz. A będzie to o wiele łatwiejsze przy wsparciu raciborskiej publiczności, którą serdecznie zapraszamy na stadion OSiR.

Unia Racibórz sp. z o. o. - KS Decor Bełk 
Sobota, 05.11.2022
Godzina: 13:00
Stadion OSiR Racibórz przy ul. Zamkowej 4

Udostępnij