Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

IV liga: kolejny przeciwnik - GKS II Tychy

4 tygodnie temu | 09.11.2022, 09:14
IV liga: kolejny przeciwnik - GKS II Tychy

Poznaj kolejnego przeciwnika Unii Racibórz na IV ligowych boiskach

GKS II Tychy

Rok założenia: 1971 (założenie Klubu) / 2008 powstanie drużyny rezerw
Barwy: zielono-czerwono-czarne
Najwyższa klasa rozgrywkowa: I liga (najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce) w latach 1974-1977 jako pierwszy zespół, IV liga (piąta klasa rozgrywkowa w Polsce) jako zespół rezerw
Największe sukcesy (jako pierwszy zespół)
- I runda Pucharu UEFA 1976/1977
- wicemistrzostwo Polski 1975/1976
- 1/4 finału PP w sezonie 1976/1977 oraz 2019/2020

Rundę jesienną sezonu 2022/2023 raciborska Unia zakończy meczem wyjazdowym w Tychach. Jej przeciwnikiem będą rezerwy miejscowego GKS. Zespół GKS Tychy założony został w 1971 roku, ale drużyna rezerw powołana została do życia stosunkowo niedawno, bo w 2008 roku. Największe sukcesy jak wicemistrzostwo Polski czy gra w europejskich pucharach to rzecz jasna zasługa pierwszej drużyny. Rezerwy natomiast najwyżej występowały w lidze IV, do której awansowały po sezonie 2014/2015 i grają w niej do dzisiaj. Zespół GKS II Tychy swój największy sukces osiągnął w poprzednich rozgrywkach, kiedy to wygrał grupę 2 śląskiej IV ligi i awansował do baraży o III ligę. W dwumeczu okazał się jednak słabszy od rezerw Rakowa Częstochowa, wobec czego nadal rywalizuje na boiskach IV ligi. W Pucharze Polski na szczeblu podokręgu Tychy także okazali się najlepsi w ubiegłych rozgrywkach, dzięki czemu awansowali na szczebel Śląskiego Związku Piłki Nożnej. W pierwszej rundzie tych rozgrywek los skojarzył tyszan z... Rakowem II Częstochowa. Także i tam lepsi okazali się częstochowianie, którzy przerwali przygodę GKS II z rozgrywkami Pucharu Polski. 

Jeśli chodzi o sezon obecny to jest on dla rezerw GKS Tychy jak do tej pory przeciętny. Pięć zwycięstw, pięć remisów i cztery porażki pozwalają tyszanom na zajmowanie aktualnie dopiero siódmego miejsca w tabeli, co dla zespołu, który był tak blisko trzeciej ligi nie może być wynikiem zadowalającym. Zwłaszcza ostatni okres - trzy poprzednie ligowe spotkania - nie jest udany dla GKS-u. W trzech ostatnich pojedynkach zespół zdobył tylko jeden punkt, z czego dwa ostatnie mecze z MKS Lędziny i KS Decor Bełk przegrał. Być może jest to dobry prognostyk dla raciborskiej Unii, która oba te zespoły w tym sezonie była w stanie pokonać. 

Z drugiej jednak strony wszystkie porażki w tym sezonie zespół GKS II poniósł w meczach wyjazdowych. U siebie na sześć rozegranych spotkań wygrał dwa i cztery zremisował. Dla każdego przyjezdnego zespołu problemem może być boisko, na którym rezerwy GKS Tychy rozgrywają swoje mecze. Mianowice chodzi o boisko ze sztuczną nawierzchnią, z której w tej lidze podczas rozgrywek korzystają tylko i wyłącznie tyszanie. Dla kibiców być może nie ma to większego znaczenia, ale zawodnicy doskonale czują różnice pomiędzy grą na trawie sztucznej a naturalnej murawie. Wierzymy jednak, że dla Unii Racibórz nie okaże się to wielką przeszkodą i podopieczni Dawida Plizgi zostaną pierwszą ekipą, która z Tychów wywiezie komplet punktów.

GKS II Tychy - Unia Racibórz
Sobota, 12.11.2022 r.
Godzina: 11.00
Boisko przy ul. Edukacji 7, 43-100 Tychy

Udostępnij