Grała Akademia

11 miesięcy temu | 14.11.2023, 15:07

Tylko trzy zespoły Akademii Unii Racibórz rywalizowały na boiskach w miniony weekend. Mamy już połowę listopada i powoli kończą się wszystkie rozgrywki ligowe na trawie.

W sobotni poranek na stadionie Unii przy ul. Srebrnej 12 sparingowe spotkanie rozegrali młodzi Unici w kategorii Żaków. W meczu przeciwko drużynie Naprzód Rydułtowy nie brakowało emocji oraz radości z gry młodych zawodników.

Ciut później, bo o godzinie 11:00, w Święto Niepodległości, wybrzmiał pierwszy gwizdek sędziego w Ustroniu. To tam, z miejscową Kuźnią, w ramach II Ligi Wojewódzkiej, zmierzyli się raciborscy Młodzicy D1.  Ambitni raciborzanie remisowali z gospodarzami do przerwy 1:1, ale ostatecznie musieli uznać wyższość Górali, którzy wygrali 3:1.

Ostatnim pojedynkiem było niedzielne spotkanie na poziomie III Ligi Wojewódzkiej Juniorów B2, w którym Unia podejmowała w Raciborzu, przy ul. Łąkowej, UKS AP Champions Żory. Raciborzanie pokonali gości z Żor 2:1 i po trzynastu rozegranych meczach mają na koncie 25 punktów, co pozwala im zajmować trzecią pozycję w lidze.