Grała Akademia

1 rok temu | 14.06.2023, 08:06
Grała Akademia

Swój ligowy sezon skończyli już seniorzy raciborskiej Unii i także młodzież naszej Akademii kończy powoli rozgrywki 2022/2023. W ostatnim tygodniu zawodnicy Akademii Unii Racibórz rozegrali wiele spotkań i turniejów. 

Najbardziej zapracowaną ekipą była drużyna Młodzików w kategorii D1. Zespół, którego trenerem jest Piotr Mucha aż czterokrotnie wychodził na boisko w przeciągu kilku dni. Wszystko zaczęło się już we wtorek, 6 czerwca, kiedy to w ramach Podokręgowej Ligi Młodzików zmierzyli się na wyjeździe z LKS Płomień Kobyla. Raciborzanie udowodnili swoją wyższość w tym spotkaniu wygrywając pewnie 8:4. Dzięki temu zwycięstwu zawodnicy Młodzików raciborskiej Unii na trzy kolejki przed końcem rozgrywek zapewnili sobie mistrzostwo ligi. Kilka dni później, bo w piątek, wygrali kolejne spotkanie na szczeblu podokręgu, z MKS Gmina Lubomia, 2:1. Na 12 rozegranych meczów mają 12 zwycięstw, bilans bramkowy 123:14 i do rozegrania zostały tylko dwa mecze. Oba wyjazdowe: z UKS Gracz i Startem Pietrowice Wielkie. 
W międzyczasie ten sam zespół rywalizował także w III Lidze Wojewódzkiej. Najpierw wysoko pokonał KS Rafako (7:1), a następnie uległ w Jastrzębiu-Zdroju tamtejszemu GKS-owi 3:5. Tak po meczu z GKS Jastrzębie wypowiadał się trener Piotr Mucha: "Graliśmy z liderem rozgrywek. Mecz toczony w szybkim tempie i z wieloma sytuacjami pod obiema bramkami. Jako pierwsi, niestety trafili nasi przeciwnicy, ale na szczęści podziałało to mobilizująco na moich zawodników i szybko strzelamy na 1:1. Za chwilę wychodzimy na prowadzenie i wydaje się, że przejmujemy kontrolę nad meczem. Niestety zaczynamy popełniać błędy, które wykorzystuje rywal i zamiast spokojnie prowadzić grę to dostajemy trzy bramki po trzech kontrach i do przerwy jest 4:2 dla GKS-u. W drugiej połowie szukamy swoich okazji, ale brakuje kropki nad i... przy wykończeniach. Udaje nam się jednak zdobyć bramkę na 4:3 i kiedy wydaje się, że możemy powalczyć o punkty to przeciwnik strzela na 5:3 i takim wynikiem kończy się ten pojedynek. Mimo popełnionych błędów i braku skuteczności to chłopcy zagrali całkiem dobre spotkanie. GKS-owi gratulujemy awansu do II ligi."

Ujęcie z meczu Młodzików. Unia - MKS Gmina Lubomia

W środę, 7 czerwca, swoje mecze rozgrywali Trampkarze oraz Młodzicy Młodsi. Ci drudzy okazali się znacznie lepsi od MTS Rybnik, który pokonali w Raciborzu 6:0. Trampkarze, z kolei, mierzyli się na swoim boisku z LKS Tworków. Po zaciętym pojedynku mecz zakończył się remisem 1:1, a tak wypowiedział się trener trampkarzy Damian Hareńczuk: "Był to naprawdę zacięty mecz, który obfitował w bardzo dużą ilość sytuacji podbramkowych. Jedna i druga strona nie zwalniała tempa i to mogło się podobać widzom licznie zgromadzonym na stadionie. Jeszcze w pierwszej połowie zdobywamy gola na 1:0 i wydaje się, że takim wynikiem zakończy się ten pojedynek. Niestety dla nas, w ostatniej akcji meczu, po rzucie rożnym LKS Tworków wyrównuje. Mimo, że meczu nie wygraliśmy to i tak po końcowym gwizdku sędziego mogliśmy świętować mistrzostwo podokręgowej ligi trampkarzy. Drużynie z Tworkowa bardzo dziękuję za ciekawy i wyrównany mecz."

Trampkarze. Unia - LKS Tworków

Niezbyt zadowoleni ze swojego występu mogą być za to Juniorzy, którzy wysoko przegrali w Bielsku-Białej z tamtejszym Rekordem. Zespół prowadzony przez trenera Jarosława Rachwalskiego, mimo ambitnej postawy, przegrał to spotkanie 2:7.

Także najmłodsi adepci piłki nożnej w Akademii Unii Racibórz rywalizowali w ubiegły weekend. 

Jedna z drużyn naszych Żaków rywalizowała na turnieju podokręgu Racibórz w Górkach Śląskich. Występ zespołu podsumował trener Damian Hareńczuk: "Kolejne cenne doświadczenie zdobyte. Był to dla nas ciężki turniej. Mimo wielu starań, niestety, niewiele nam dzisiaj wychodziło. Na szczęście drużyna się nie poddawała i o to właśnie w tym chodzi. Brawa dla chłopaków za walkę do końca. Dziękujemy przeciwnikom za rywalizację, a gospodarzom za świetnie przygotowany turniej."

Zespół rywalizujący w Górkach Śląskich

Drugi zespół Żaków, ten dowodzony przez trenera Dariusza Binka, walczył na turnieju w Gorzycach, którego organizatorem był tamtejszy zespół KS Czarni. Oprócz gospodarzy i dwóch ekip Unii Racibórz grały także drużyny: KS Rafako Racibórz, UKS Zryw Rudnik i UKS Gracz Lyski. Tak po turnieju mówił trener Dariusz Binek: "Spotkania były wyrównane. W trakcie gry można było zauważyć dryblingi, bramki, podania, odbiory piłki i dobre interwencje bramkarskie. Nasi zawodnicy w czasie turnieju zaprezentowali się bardzo dobrze. Brawo. Dziękujemy rywalom za sportową rywalizację, a gospodarzom za organizację turnieju."

Ujęcie z turnieju w Gorzycach

Ostatni turniej w sezonie rozegrał zespół Skrzatów prowadzony przez trenera Mateusz Krasickiego. Tym razem Unici rywalizowali w zawodach organizowanych przez MKS Gmina Lubomia, a miejscem zmagań było sztuczne boisko w Nieboczowach. "Jako drużyna zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze, chłopaki zaczynają już dostrzegać kolegów z drużyny. Dzięki temu gra wygląda znacznie lepiej. Było dużo radości z gry oraz ofensywne nastawienie zespołów, co skutkowało dużą ilością bramek. Myślę, że z perspektywy całego sezonu to było to jeden z najlepszych turniejów w naszym wykonaniu pod względem gry." - taką opinią po turnieju podzielił się trener Mateusz Krasicki.

Wspiera nas Miasto Racibórz

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Właściciel Miasto Racibórz
Unia & Biznes - sponsor techniczny
Unia & Biznes Sponsor Niebieski
Unia & Biznes Sponsor Biały