D. Plizga: w drugiej połowie z każdą kolejną minutą czuliśmy się pewniej

1 rok temu | 07.11.2022, 08:22

Trener Unii Racibórz po zwycięskim meczem z KS Decor Bełk

Dawid Plizga (Trener Unii Racibórz): "Po takim meczu to przede wszystkim cieszą trzy punkty, ale też reakcja zespołu po przerwie. Po słabej pierwszej połowie, na którą po prostu wyszliśmy i nic, przegrywaliśmy 0:2. Z początkiem drugiej części meczu rywal miał jeszcze bodaj trzy okazje, które mógł zamienić na gola i w zasadzie zamknąć ten mecz. Nie wykorzystał ich jednak, natomiast my wręcz przeciwnie. Z każdą kolejną minutą czuliśmy się pewniej i graliśmy co raz bardziej odważnie. Dzięki temu zaczęliśmy grać wyżej, co zaczęło się przekładać na okazje bramkowe dla nas, z których udało się wykorzystać aż cztery i koniec końców wygraliśmy ten ważny dla nas pojedynek. Każda przeprowadzona zmiana dużo wniosła do naszej gry i jest to powód do radości. Teraz przed nami ostatni tydzień pracy w tej rundzie i wyjazdowy mecz w Tychach na zakończenie jesieni. Pojedziemy tam podbudowani tą wygraną i chcemy zgarnąć pierwsze trzy punkty na wyjeździe w tym sezonie."